Szenczi Molnár életrajzírója

2012. szeptember 18., címkék: szenczi molnár albert, évfordulók

Nyolcvan éve hunyt el Dézsi Lajos, a híres református Szenci Molnár Albert-kutató.

Május 12.: Szenci Molnár Albert naplója

2012. május 12., címkék: évfordulók, szenczi molnár albert

Háromszáz-kilencvenöt éve fejezte be Szenci Molnár Albert naplójának írását, amely a XVII. elejének fontos egyháztörténeti forrása.

Pécsi kórus lép fel a Budapesti Történeti Múzeumban

2010. március 16., címkék: szenczi molnár albert, kálvin jános, kálvin kiállítás, hangverseny, Hírek

A Kálvin Hagyománya című kiállítás záróeseményeként kórushangverseny lesz a Budapesti Történeti Múzeumban március 21-én, vasárnap délután négy órától.

Akik tudnak kálvinul – Szenci Molnár Albert után Buzogány Dezső készíti az új Institutio fordítást

2010. február 25., címkék: Hírek, szenczi molnár albert, kálvin jános, institutio, buzogány dezső, bölcskei gusztáv, kálvin év

Elkészült Kálvin fő művének, az Institutio fordításának első könyve. Buzogány Dezső professzor fordítja „közérthető nyelvre a reformátusság egyik legfontosabb kötetét” – tájékoztatott Bölcskei Gusztáv, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke azon a könyvbemutatón, amelynek a Károli Gáspár Református Egyetem adott otthont csütörtökön késő délután.